PROPOLİS NASIL KULLANILIR?

PROPOLİSİ NE ZAMAN KULLANALIM?

Hastalıklarla baş etmenin en kolay ve ucuz yolu, hastalığa yakalanmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Bu alanda yapılan çalışmalara koruyucu hekimlik çalışmaları denilmektedir. Propolisi hasta olmadan kullanmak yukarıda saydığımız hastalıkların tamamından korunmak için en akılcı yöntem olacaktır. Günümüz insanının gıdalardan aldığı vitamin mineral ve besin değerleri tohum genetiğinin değiştirilmesinden dolayı çok düşüktür, sebze ve meyveleri yetiştirmek üzere kullanılan zirai ilaçlar, hormonlar, et ürünlerinde kullanılan antibiyotikler ve hormonlar, fast food tarzı beslenme, hava kirliliği, gıda katkıları, teknoloji ve hızlı yaşamın getirdiği (bilgisayar, cep telefonu, televizyon, uçak ve araba seyahatleri) radyasyon insanımızın nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğunun kanıtıdır. Bu riskler insanlar için her geçen gün artan boyutta devam etmektedir. Yüz yılın mucizesi olarak adlandırılan propolis'i hasta olmadan bir an önce hayatınıza katmak kendinize ve ailenize yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.

HANGİ PROPOLİS?

İnsanlar önce dereleri sonra denizleri daha sonra doğayı bozdu ve hastalık olarak kendisine geri döndü. Propolis 180 bileşiği olan Allahın bize arılar vasıtası ile bahşettiği doğal, muhteşem bir üründür. Bu ürünün içerisindeki her bileşiğin ayrı bir ph değeri vardır bu ürünü alkol, tendür, gliserin vb. kimyasallarda çözmek doğal bir ürün olan propolisin yapısını bozar, biyo yararlılığını ve emilimini azaltır, sinerjik etkisini ortadan kaldırır. Bu doğal arı ürününü satın alırken mutlaka yukarıda bahsettiğimiz konular ışığında değerlendirmek, iki yaşından itibaren her yaş grubunun rahatlıkla

kullanabileceği SU BAZLI PROPOLİS ürünlerini tercihiniz sizin ve sevdikleriniz için doğru bir karar olacaktır.Dünyada ve ülkemizdeki bilimsel çalışmalar, bu çalışmaların üretime dönüşme sürecinin beraberinde, ülkemizde ve dünyada propolis yükselen bir grafikle insanlar tarafından tercih edilir bir ürün haline gelmiştir. İnsanları propolis satın alırken veya satın almadan önce doğru bilgilendirmek ve doğru ürünü tercih etmelerini sağlamak, doğal, organik ve ekolojik ürünlerin kullanımını artırmak, arı ürünlerini kaliteli yaşamın vazgeçilmez bir unsuru haline getirmek bu sayede bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.