MAXİMUM SU BAZLI PROPOLİS 50 ML

Yeni Ürün

Stokta

80,00 TL KDV Dahil

Propolis,bitkisel kaynağa bağlı olarak 150 ila 180 ayrı bileşiği olan bir arı ürünüdür.Propolisi,doğal faydalı bir ürün olmasını sağlayan sinerjik etki gösteren içerisinde doğal olarak bulunan flavon'lar, flavonoid'ler, Terpenler ve terpenoidler Aromatik asit ve esterleri, steroidler, aminoasitler ve inorganik bileşikler gibi çok çeşitli biyoaktif bileşenler içermektedir.

Propolisten izole edilen bileşenlerin en geniş grubunu flavonoidler oluşturmaktadır ve propolisin biyolojik aktivitesinin önemli bir kısmından sorumludur.

Doğal bir arı ürünü olan propolisi kimyasal maddeler ile ticari ürün haline getirmek bu ürünün niteliğini bozar ve biyo yararlığını azaltır şöyleki; Dünyada propolis,alışılmış geleneksel yöntemlerle alkol ile çözündürülmektedir,alkol bir fermantasyon ürünüdür.

Fermantasyonun başlangıç ve son hali değişkenlikleri itibari ile ph da değişkenlik gösterir 6 ila 10 gibi. Propolisi etkili hale getiren kafeik asit,fenilsirlik asit, ferulik asit ve fenollerdir.

Propolisteki bu asitlerin ph sı 3.80 ila 4.40 arasıdır,alkolle çözündürüldüğünde bazik hale dönüşür etkisi ortadan kalkar.Propolis kapsül olarak kullanıldığında ise, doğal kimyasal bileşiği maddeler (balsam reçine,bitki mumu,bitki poleni,temel yağlar,organik madde ve mineraller)bakımından insan vücudunun emilimine uygun değildir,çünkü insan vücut ısısı 36 santigrat derecedir. Propolis'in etken maddeleri olan kafeik asit fenetil ester (CAPE)in etken maddesi firmamızın laboratuvarında bilgi ve teknoloji,yenilikçi üretim sistemlerin uygulanması,üretim aşamasında hiç bir kimyasal madde kullanılmaması sayesinde,bu doğal ürün içindeki etken maddelerin muhafaza edilmesi sağlanmış,180'e yakın ayrı bileşene sahip olan propolisi doğru yöntemlerle,hijyenik ortamda sağlıklı bir şekilde su bazlı olarak üreterek sinerjik etkisini maximum düzeye çıkarmıştır.Her geçen gün yeni,olumlu etkileri keşfedilen,yüzyılın buluşu olarak adlandırılan propolis,firmamız tarafından çok önemli bir ürün haline getirilmiştir.

Dünyada ve ülkemizdeki bilimsel çalışmalar, bu çalışmaların üretime dönüşme sürecinin beraberinde ,ülkemizde ve dünyada propolis yükselen bir grafikle insanlar tarafından tercih edilir bir ürün haline gelmiştir.Bu broşürü hazırlamaktaki gayemiz insanları Propolis satın alırken veya satın almadan önce doğru bilgilendirmek,propolis konusunda bu bilgilerin ışığında doğru ürünü tercih etmelerini sağlamaktır.Maximum su bazlı propolis,üretim aşamasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan sağlıklı,hijyenik bir ortamda üretilmesi sebebi ile her yaştaki insanın rahatlıkla kullanabileceği pastörize edilmiş sağlıklı bir üründür.

BU ÜRÜN FİRMAMIZIN EN YOĞUN ÜRÜNÜDÜR.

Propolisle ilgili dünyada bir çok üniversitede 200'e yakın bilimsel araştırma yapılmıştır.Bu araştırmalar günümüz Türkiyesinde üniversite hocalarımızın büyük katkılarıyla yapılmaya başlamıştır.Bu konuda İTÜ'de Prof Dr Oğuz Öztürk ve ekibi bu konu ile ilgili oldukça mesafeler almışlar ve 5 temmuz 2012 tarihinde düzenlenen arı ürünlerinin sağlık üzerine etkileri sempozyumunda propolisin insan hücre sisteminde bulunan apoptoz'u çalıştırdığını açıklamışlardır.Bilimsel araştırmaları e mail olarak firmamızdan isteyebilirsiniz.

UYARILAR VE DOZAJ:

Arı ürünleri alerjendir ilk defa kullanıyorsanız tedbir amacı ile 2 gün 1/2 doz kullanınız.

DOZAJ:

  • 4-10 yaş arası tok karnına günlük 10 damla.
  • Yetişkinlerde sabah ve akşam tok karnına 10'ar damladır.

ANTİBİYOTİK KULLANIMINDA PROPOLİS KULLANIMI

Propolis antibiyotiğin etkisini 100 kata kadar artırdığından antibiyotik kullanımına son verilerek sadece maximum su bazlı propolis veya su bazlı propolis kullanılır yada maximum su bazlı propolis veya su bazlı propolis kullanımına son verilerek antibiyotik kullanılır. Antiyotik tedavisi bittiğinde normal dozaja devam edilir.

İlaç değildir...

''GELENEKSEL BİTKİSEL TIBBİ ÜRÜNLER YÖNETMELİĞİ GEREĞİ ÜRÜNÜN FAYDALARININ YAZILMASI YASAKTIR''

FİRMAMIZ AYRICA HER ÇEŞİT ARI ÜRÜNÜ İLE BALLI KARIŞIMLARI SİPARİŞ ÜZERİNE MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ÜRETMEKTEDİR.